Site logo

Jak to się właściwie odbywa?

Zanim zaproszę Was do obejrzenia zdjęć ślubnych spróbuję opowiedzieć Wam w kilku słowach jak to się właściwie wszystko odbywa z tym fotografowaniem. Spotykamy się w sympatycznym miejscu, zamawiamy dobrą kawę i próbujemy się poznać. Tak, wiem, że to nie ja biorę z Wami ślub, ale żeby zrobić dobre zdjęcia muszę Was trochę poznać, a dzięki temu i Wy będziecie na pewno odrobinę spokojniejsi, przynajmniej aż do TEGO DNIA ;-)

[TU: GALERIA ZDJĘĆ ŚLUBNYCH]


_REM6022

Ustaleń jest cała masa. Musimy wybrać styl zdjęć, jaki Wam najbardziej odpowiada. Ustalamy także, które wydarzenia TEGO DNIA będą fotografowane. Czy spotykamy się od rana, już u kosmetyczki, fryzjerki i wizażystki, czy dopiero przed samą ceremonią, czy może przy błogosławieństwie rodziców.
I najważniejsze – wstępnie omawiamy projekt sesji plenerowej.

_REM6892

Jeśli chodzi o samą ceremonię – zazwyczaj wybieram się kilkanaście dni wcześniej do kościoła, aby sprawdzić oświetlenie i zwyczaje panujące w danej świątyni. Następnie przeprowadzam rozmowę z księdzem udzielającym sakramentu. Mimo posiadanego upoważnienia na fotografowanie podczas celebracji liturgicznych, zawsze staram się osobiście porozmawiać z księdzem, co wolno, a co nie jest mile widziane.

_S1A9688

Jedna ważna rzecz: podczas mszy oraz ceremonii ciocie, wujkowie oraz znajomi nie powinni fotografować. Tak jest zazwyczaj ustalone, aby uniknąć kłopotów, kiedy zdenerwowany ksiądz wyprosi wszystkich „fotografów”, a my nie będziemy mogli wywiązać się ze swojego obowiązku.

IMG_0669

Wykonane zdjęcia zawsze poddawane są retuszowi i obróbce komputerowej. Ze względu na dużą ilość klatek, nie trwa to jeden dzień i zdjęcia nie będą gotowe na poprawinach. Najpierw wykonuję selekcję tzw. pierwszego sita, odrzucając gorsze kadry, na których np. ktoś ma nieumyślnie zamknięte oczy. Następnie wybieram szeroki zbiór zdjęć do selekcji dla Młodych, które poddaję wstępnej obróbce. Po wybraniu przez Młodych, które zdjęcia przygotowane będą jako odbitki, które jako prezentacja, a z których złożony będzie fotoalbum – wykonuję obróbkę komputerową i retusz zdjęć a następnie skład albumu. Zaakceptowany już album wędruje do labu oraz ręcznej introligatorni.

slubne05

NASZE WSPÓLNE ZADANIE

Szanowni Państwo! Aby Wasze chwile zostały pamiątką, do której będziecie wracać w pierwszą, czy pięćdziesiątą rocznicę ślubu musimy razem sprawić, aby oprawić w kadrach Wasze emocje.
Każdy ma ukryte własne WYOBRAŻENIE TEGO DNIA. Spora część młodych marzy o zdjęciach niekonwencjonalnych, czasem szokujących, inni wolą ujęcia klasyczne. Niezależnie od wybranego stylu – nie ma nic ważniejszego od utrwalenia EMOCJI TEGO DNIA. I to uważam za swoje najważniejsze zadanie w TYM DNIU. Pamiętajcie, że to Wy tworzycie ten dzień, Wy jesteście dla siebie, a ja muszę wykonać najlepszy reportaż ślubny swojego i Waszego życia.
Abyśmy tego wspólnie dokonali bardzo proszę zapoznać się z poniższymi informacjami organizacyjnymi.

slubne003

informacje organizacyjne

  • Fotografowanie ceremonii musi być poprzedzone spotkaniem fotografika z Młodą Parą. Ma to na celu ułatwić poznanie upodobań oraz stylu i charakteru (zwłaszcza Panny Młodej) w celu dobrania najwłaściwszej stylizacji zdjęć.
  • Uroczysta ceremonia jest fotografowana przez fotografika oraz asystenta, a do dyspozycji fotografika pozostają zawsze dwa aparaty cyfrowe; główny oraz awaryjny.
  • Posiadamy legitymację/upoważnienie (nr 144/2009) Kurii Metropolitalnej uprawniające do wykonywania zdjęć podczas celebracji liturgicznych.
  • Zdjęcia podczas ceremonii wykonujemy światłoczułymi, jasnymi obiektywami Canon, w związku z tym bardzo prosimy uzgodnić z operatorem kamery filmowej (jeśli będzie filmował ceremonię), aby nie ustawiał dodatkowych reflektorów, ponieważ niszczy to klimat fotografowanych scen. Nie dotyczy to reflektora wspomagającego w kamerze.
  • Wszystkie zdjęcia wykonywane są aparatami cyfrowymi w trybie tzw. negatywów cyfrowych. Oznacza to, że muszą zostać poddane wstępnej obróbce komputerowej i dopiero po tej czynności zostaną udostępnione w celu dokonania selekcji. Wyselekcjonowany materiał zostanie poddany retuszowi cyfrowemu i po tym procesie może trafić do albumu, prezentacji oraz na odbitki fotograficzne.


slubne001