Po 50-tce odkrywam... STRETCHING

Większość sportowców amatorów traktuje rozciąganie jako kilkuminutowy, pobieżnie wykonywany zestaw dynamicznych ruchów tym i owym. Zupełnie niedawno trafiłem na interesującą publikację, która pozwoliła mi zrozumieć jak poprawnie się rozciągać, kiedy to robić żeby zapobiegać kontuzjom oraz jak skutecznie przyspieszyć regenerację organizmu po treningach.

Stretching jest bardzo wskazany w codziennym życiu każdego człowieka, nie tylko aktywnego sportowo, zwiększa swobodę i płynność ruchów, pozwala rozluźnić się fizycznie i psychicznie, zwiększa elastyczność mięśni i więzadeł, zwiększa zakres ruchu, poprawia napięcie mięśni, podnosi przepustowość i wytrzymałość naczyń krwionośnych. Jest bardzo wskazany także dla osób prowadzących siedzący tryb życia.
Rozwiń, by czytać dalej...

Tenis ze „smartbandem”

Długo szukałem opaski lub zegarka, który spełni moje podstawowe oczekiwania. Oczywiście było tak, że zegarek idealny złożyłbym z funkcji kilku innych, ale przyznaję, że trzy kryteria zdecydowanie wskazały chwilowego zwycięzcę tego konkursu.

Fitbit Charge 2 to zwycięzca mojego konkursu. Używam go od półtora roku niemal bez przerwy, i mimo że pojawił się następca, model Charge 3, dwójka wciąż jest dla mnie optymalną opcją.

Rozwiń, by czytać dalej...

Kiedy waga waży różnie

Ludzie dzielą się na tych, którzy się lubią ważyć, nie znoszą tego robić oraz tych, którzy mają to w nosie.
Ja, od lat, ważę się z rana. Taki nawyk. Po co? Mój organizm potrafi przybrać nawet półtora kilograma podczas doby, więc lubię wiedzieć kiedy przesadziłem i jak się odżywiać danego dnia.
Rozwiń, by czytać dalej...